Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.
 2. Kolekty na rzecz naszej budowy odbywają się dziś w parafiach: NSPJ w Tychach oraz MB Fatimskiej w Wesołej. Proszę o Waszą modlitwę intencji naszych dobrodziejów.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - Święto św. Andrzeja, Apostoła,
  • czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • piątek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji,
  • niedziela - II Niedziela Adwentu.
 4. Rozpoczyna się okres Adwentu. Zapraszam więc na Msze św. roratnie. Odbywać się one będą według porządku Mszy św. jaki mamy w naszej parafii od poniedziałku do piątku włącznie. Zaproszenie to kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży - niech właśnie przez udział w Mszach roratnych będzie to dla nas wszystkich szczególny czas. Dorosłych parafian chciałbym również prosić o pomoc i ofiarowanie drobnych upominków, które będą nagrodami dla dzieci za konkursy.
 5. Jutro, tj. w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Grupy Modlitwy św. ojca Pio. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce na piętrze. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych. Ma ono charakter katechezy ogólnej, na której poruszane są tematy związane z Kościołem, teologią i w tym kontekście sprawami bieżącymi dziejącymi się wokół nas. Serdecznie zapraszamy!
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży na pierwszy tydzień miesiąca w czwartek i piątek od godziny 17.00-17.50.
 8. W czwartek o godzinie 18.00 Msza św. w intencji naszych ministrantów i ich rodzin.
 9. Objazd chorych w pierwszy piątek miesiąca rozpoczniemy o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii oraz u pań rejonowych.
 10. W piątek 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Z tej okazji obecnych i emerytowanych górników oraz wszystkich, którzy chcieliby pomodlić się w ich intencji oraz ++ górników serdecznie zapraszam. Po Mszy zapraszam na spotkanie w salce na piętrze. Na ten dzień ks. arcybiskup Wiktor Skworc udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
 11. W piątek o godzinie 17.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. W sobotę o godzinie 7.00 - Różaniec, o godzinie 7.30- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godzinie 8.00- Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej.
 13. Wraz z parafią Wilkowyje organizujemy w przyszłym roku, w terminie 27.06-6.07.2016’ pielgrzymkę do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca. Ze szczegółami można zapoznać się na naszej stronie parafialnej, na tablicach ogłoszeniowych oraz w dodatku do naszych dzisiejszych intencji i ogłoszeń parafialnych. Serdecznie razem z ks. Proboszczem Michałem zapraszamy na wspólny wyjazd.
 14. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 4zł, oraz nasze ogłoszenia intencje za dowolną ofiarę.
 15. Myśl tygodnia: „Nie goń za wiatrem!”.

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś51
Wczoraj180
Tydzień231
Miesiąc51
Razem99873

Pielgrzymka do ...

Medjugorie 2016'Zobacz program