Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Ogłoszenia 28-09-2014

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś obchodzimy w naszej wspólnocie dzień Odpustu Parafialnego. Suma opustowa o godzinie 11.00. Kazania głosi ks. Mirosław Gierga, proboszcz parafii Domaźlice w Czeskiej Republice. Na Uroczyste Nieszpory Odpustowe zapraszam o godzinie 15.00.
 2. Tydzień temu przeżywaliśmy wiele radosnych chwil w czasie Festynu Parafialno - Dzielnicowego. Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia: Radzie Osiedla i parafianom oraz tym, którzy z naszego zaproszenia skorzystali i nas tego dnia odwiedzili. „Bóg zapłać” za wszystkie te dobre chwile.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  • środa - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
  • czwartek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
  • sobota - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  • niedziela - 27 Niedziela Zwykła.
 4. Spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio w najbliższy poniedziałek 29 września rozpocznie się Mszą św. o godzinie o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w salce.
 5. W środę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które w całej swej prostocie są streszczeniem Ewangelii. W naszej parafii odbywać się one będą według porządku z lat poprzednich, czyli po Mszach porannych /ok. godziny 7.00/ i przed Mszami wieczornymi /o godzinie 17.30/.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W czwartek o godzinie 16.00 spotkanie w salce ma zastęp z 1 Tyskiej Drużyny Harcerek „Wrzosowisko”. Organizatorzy tych spotkań zapraszają dziewczyny w wieku 11-13 lat.
 8. Msza św. w pierwszy czwartek ofiarowana zostanie tradycyjnie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz naszych ministrantów i ich rodzin.
 9. W piątek o godzinie 17.30 zapraszam na Nabożeństwo do NSPJ.
 10. Również w piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz wszystkich, którzy chcieliby w gronie młodzieży spotykać się na cotygodniowych spotkaniach. Plan tych spotkań zostanie podany w najbliższym czasie. Zapraszam z całego serca młodzież naszej parafii do udziału w tych spotkaniach.
 11. W sobotę o godzinie 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, następnie o godzinie 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej, a po niej różaniec.
 12. W sobotę na godzinę 9.00 zapraszam na zbiórkę ministrantów i tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 13. Zapraszam na spotkanie grupy Dzieci Maryi w sobotę o godzinie 10.00.
 14. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne na rok 2015. Proszę - wspomnijcie na uroczystości, rocznice, jubileusze, urodziny…wspomnijcie na zmarłych, których nosimy w sercu… Może właśnie intencja mszalna jest tym, co możemy ofiarować sobie i innym.
 15. Wracamy do plebiscytu na najpiękniejszy kościół. Rozpoczął się Finał, w którym bierze udział 81 kościołów z naszego województwa. Proszę - jeśli uznacie, że nasza wspólnota zasługuje na jak najwyższe miejsce w tym plebiscycie o głosy Wasze, waszych rodzin, znajomych, przyjaciół. Liczy się naprawdę każdy głos. Szczegóły, tak jak poprzednio na: tychy.naszemiasto.pl oraz w dodatku do naszych ogłoszeń i intencji.
 16. Rusza akcja Szlachetna Paczka. W gablotce przy wejściu znaleźć można informacje na ten temat.
 17. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 4.50,- , „Głos Ojca Pio” w cenie 7.50,- oraz nasze ogłoszenia i intencje z dodatkiem w postaci aktualnego zdjęcia z naszej budowy.
 18. Słowo na ten tydzień: „ Ty jeden Boże mój starczysz mi za wszystko”.

Kalendarz liturgiczny

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik Odwiedzin

Dziś52
Wczoraj66
Tydzień118
Miesiąc2318
Razem62263