Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

IV Niedziela Zwykła

 1. Obchodzimy dziś IV Niedzielę Zwykłą.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia: 
  • poniedziałek - Święto Ofiarowania Pańskiego,
  • wtorek - wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika,
  • czwartek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • piątek - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników,
  • sobota - wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera,
  • niedziela - 5 Niedziela Zwykła.
 3. Zapraszam dziś o godzinie 15.00 na Niedzielne Nabożeństwo.
 4. W poniedziałek, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W czasie Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcimy gromnice. W całym Kościele Święto to jest obchodzone jako światowy dzień życia konsekrowanego. Zebrana tego dnia kolekta przeznaczona zostanie na zakony kontemplacyjne.
 5. We wtorek przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Msza św. tego dnia będzie o godzinie 18.00 i udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży na I tydzień miesiąca będzie w czwartek od godziny 17.00 - 18.00.
 8. W czwartek Msza św. o godzinie 18.00 ofiarowana będzie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz naszych ministrantów i ich rodzin. Jako, że tego dnia obchodzimy wspomnienie św. Agaty w czasie Mszy św. zgodnie z tradycją poświęcimy przyniesione przez wiernych chleby.
 9. W piątek zapraszam do spowiedzi od 17.00 – 17.30, a o godzinie 17.30 na Nabożeństwo do NSPJ.
 10. W sobotę o godzinie 7.00 modlitwa różańcowa, po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie o godzinie 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej.
 11. Zapraszam wszystkich naszych parafian osłabionych wiekiem i chorobą, dla których dotarcie do naszej kaplicy na Mszę św. jest utrudnione. Chcemy im w tym pomóc. Otóż- kursuje samochód, który podjedzie pod dom i dowiezie do kaplicy, a po Mszy odwiezie do domu. Samochód ten kursuje w niedziele oraz w uroczystości i dni świąteczne, w których będzie niedzielny porządek Mszy świętych. Dowóz ten jest bezpłatny. Proszę rodziny, najbliższych i sąsiadów o przekazanie tej wiadomości w domach, gdzie takie osoby przebywają oraz pomoc w zgłoszeniu tych osób. Zapisy u księdza Dariusza.
 12. Rodziny, które już zadeklarowały i te, które chciałyby przyjąć młodzież z zagranicy, jaka przybędzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku, bardzo proszę o pilny kontakt!
 13. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5.00,- /nowa cena!/, „Głos Ojca Pio” w cenie 8,50,- oraz, za dowolną ofiarę nasze ogłoszenia i intencje.
 14. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz pracownikom szkolnictwa na czas ferii życzę wielu radosnych, bezpiecznych i szczęśliwych chwil.
 15. Słowa na ten tydzień: „Zostań czyimś bohaterem!”

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik Odwiedzin

Dziś18
Wczoraj54
Tydzień344
Miesiąc2126
Razem72244

Pielgrzymka do ...

Lourdes 2015'


Czytaj więcej ...