Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Ogłoszenia 23-11-2014

XXXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to dzień odpustu w katowickiej Katedrze.
 2. Sekretarz II Synodu Katowickiego zaprasza Członków Parafialnych Zespołów Synodalnych na dzień skupienia, który odbędzie się dziś, 23 listopada w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Początek o godz. 10.00 w krypcie Katedry.
 3. Kolekta na rzecz naszej budowy odbywa się dziś w parafii NSPJ w Wyrach. Proszę Was o modlitwę za tamtejszych naszych dobrodziejów.
 4. Przed kaplicą odbywa się dziś zbiórka na potrzeby naszej archidiecezji, Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,
  • niedziela - I Niedziela Adwentu.
 6. W poniedziałek 24 listopada przypada ostatni poniedziałek miesiąca. Zapraszam więc na spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. Początek o godzinie 18.00 Msza św. w intencji członków tej grupy i ich rodzin, a po niej spotkanie formacyjne w salce na piętrze.
 7. Również w ten poniedziałek na Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcone zostaną skarbce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 8. W czwartek, 27 listopada po zakończeniu Mszy Św. ok. godz. 18,30 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z Teresą i Eugeniuszem Malickimi tegorocznymi laureatami nagrody Arcybiskupa Katowickiego "Lux ex Silesia", którym towarzyszył będzie ks. prałat Stanisław Puchała. Państwo Maliccy prowadzą rekolekcje, które są przeznaczone przede wszystkim dla małżeństw, przeżywających czasami różne trudności, a także tych, dla których są one ostatnią deską ratunku. Dla wielu małżeństw rekolekcje te stały się punktem zwrotnym, a nawet przełomem w życiu, pomogły małżonkom odnaleźć siebie, lepiej się rozumieć i akceptować. Tematem wieczoru będzie "Porozumienie w małżeństwie i rodzinie". Spotkanie nawiązuje do kończącego się w naszej archidiecezji Roku Rodziny.
 9. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne na rok 2015.
 10. W przygotowaniu jest nasz parafialny kalendarz. Do nabycia będzie na św. Mikołaja. Już dziś zachęcam do zakupu.
 11. Adwentowy Dzień Skupienia Animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio odbędzie się w parafii św. Anny w Katowicach- Nikiszowcu w dniu 30 listopada 2014 roku.
 12. Zapraszam osoby dorosłe, ale również młodzież i dzieci, aby przyłączyć się do działającej przy naszej parafii Grupy Caritas. Grupa ta na różny sposób pomaga najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii.
 13. W przyszłym roku, na przełomie czerwca i lipca, w terminie 30.06-10.07.2015’ organizujemy wraz z parafią Wilkowyje pielgrzymkę do Lourdes przez północne Włochy. Szczegóły na plakacie w gablotce, na naszej stronie internetowej oraz informatory do pobrania w zakrystii. Zapisy u ks. Proboszcza. Dziś o godzinie 17.00 ks. proboszcz Michał Macherzyński organizuje w parafii w Wilkowyjach spotkanie, w czasie którego można będzie się zapisać i zasięgnąć informacji.
 14. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 4.50-, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 4.00,- , „Głos Ojca Pio” 7.50 oraz nasze ogłoszenia i intencje.
 15. Słowo na ten tydzień: „ Nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa.”.

Kalendarz liturgiczny

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik Odwiedzin

Dziś2
Wczoraj94
Tydzień2
Miesiąc1416
Razem65763