Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii św. Po raz pierwszy 18 dzieci z naszej parafii przyjmie dziś do swego serca Chrystusa w Eucharystii. Zapraszam na Nabożeństwo majowe o godzinie 15.00.
 2. Swoje rekolekcje przed święceniami kapłańskimi rozpoczynają diakoni WŚSD w Katowicach. Otoczmy przyszłych księży naszą modlitwą.
 3. Przed naszą kaplicą zbierana jest dziś kolekta na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu. Bóg zapłać za wszelkie złożone na ten cel ofiary.
 4. W zeszłą niedzielę odbywała się w naszej wspólnocie specjalna kolekta kopertowa. Zebraliśmy kwotę 4100 zł., na którą składało się 49 kopert. Wszystkim dobrodziejom składam za każde ofiarowane dobro serdeczne Bóg zapłać!
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • czwartek - wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika,
  • niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha św.
 6. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, które w tym tygodniu ze względu na Biały Tydzień dzieci komunijnych odbywać się będą codziennie o godzinie 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.00.
 7. We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
 8. W czwartek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Leśniowa. Wyjazd spod kaplicy o godzinie 8.00, a przewidywany powrót ok. godziny 16.00-17.00.
 9. Również w czwartek odbędzie się próba dla gimnazjalistów mających przystąpić 25 maja w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Początek próby o godzinie 19.00. Przychodzimy bez świadków.
 10. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha św. Trwa Nowenna przed tą Uroczystością.
 11. Również w przyszłą niedzielę inauguracja metropolitalnego święta rodzin. W katedrze o godzinie 12.00 Msza św. w intencji małżonków obchodzących swoje jubileusze. Zapraszamy.
 12. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do odświętnego wystroju i uroczystego przeżycia I komunii św. w naszej parafii. Dziękuję również panom, którzy przygotowywali kolejny etap prac na naszej budowie. Już w tym tygodniu rozpoczniemy kolejne roboty - za wszelkie utrudnienia z tym związane - przepraszam.
 13. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł., „Mały Gość Niedzielny” /4,5zł./ oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 14. Myśl tygodnia: „Pragniemy podzielić się tym, co w nas najlepsze, ponieważ szukamy miłości i akceptacji”.

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik Odwiedzin

Dziś43
Wczoraj73
Tydzień347
Miesiąc1808
Razem82523

Pielgrzymka do ...

Lourdes 2015'


Czytaj więcej ...