Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

XVII Niedziela Zwykła

 1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś 17 Niedziela Zwykła.
 2. Przypominam, że w czasie wakacji w naszej kaplicy nie ma niedzielnych Nabożeństwo o godzinie 15.00.
 3. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa- patrona kierowców, po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie pojazdów. A przed kaplicą i przy poświęceniu zbierana jest zbiórka na organizację naszych parafialnych kolonii.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa - wspomnienie św. Św. Marty,
  • piątek - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
  • sobota - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
  • niedziela - 18 Niedziela Zwykła.
 5. Dziś, tj. 26 lipca 2015 r. w naszym mieście, któremu patronuje św. Krzysztof, organizowany jest Misyjny Festyn św. Krzysztofa. Po sumie odpustowej w kościele św. Krzysztofa (o godz. 11.30) będzie miało poświęcenie samochodów i autobusów. Na godz. 15.00 zapraszamy na Eucharystię, po której nastąpi poświęcenie motocykli i rowerów. Następnie w uroczystej paradzie ulicami miasta, do Parku Miejskiego przy ul. Edukacji, wyruszą rowerzyści, motocykliści, zabytkowe samochody, autobus, ambulans i misyjny TIR. Tam, na „placu pod żyrafą” udostępnione zostaną różnorakie atrakcje dla całych rodzin użytkowników ruchu drogowego. Wszystkich rowerzystów, motocyklistów, kierowców, pasażerów i pieszych, całe rodziny serdecznie zapraszamy!
 6. Od poniedziałku rozpoczynamy nasze parafialne mini-kolonie, które trwać będą od poniedziałku do piątku włącznie. Zajęcia rozpoczynać się będą każdego dnia o godzinie 8.00. Mamy nadzieję, że dzieci, które zostały zapisane przeżyją wiele pięknych i radosnych chwil.
 7. Jutro przypada ostatni poniedziałek miesiąca. Zapraszam więc o godzinie 18.00 na Mszę św. w intencji członków Grupy modlitwy św. Ojca Pio. W czasie wakacji nie ma spotkań formacyjnych po Mszy św.
 8. Jest w tym tygodniu- w środę wolna intencja mszalna. Jeśli ktoś chciałby powierzyć jakąś intencje Panu Bogu w Mszy św. to zapraszam do zakrystii.
 9. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, „Mały Gość Niedzielny” /4,5zł/oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 10. Myśl tygodnia: „Nie możesz więcej grzeszyć, gdy więcej wierzysz!”.

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik Odwiedzin

Dziś15
Wczoraj49
Tydzień64
Miesiąc1788
Razem87333