Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo Majowe.
 3. Przed kaplicą odbywa się dziś zbiórka na wystrój ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom dzięki którym nasze ołtarze będą miały piękny i godny wystrój.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
  • czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  • niedziela - 9 Niedziela Zwykła.
 5. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, które odbywają się w naszej kaplicy według tradycyjnego porządku: w dni, w których Msze św. są rano- o godzinie 7.00, natomiast w dni, w których Msze św. są po południu - o godzinie 17.30. W niedziele o godzinie 15.00.
 6. Dnia 26 maja, tj. w czwartek odbędzie się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Po Mszy św. o godzinie 8.00 wyruszymy w procesji oddać publiczny hołd Chrystusowi. Trasa procesji przebiegać będzie następująco: wyruszymy z kaplicy i przejdziemy na ul. Drozdów, gdzie przy budującym się domu między blokami będzie I ołtarz. Następnie ulicą Jastrzębią przejdziemy do ulicy Mąkołowskiej. Tam, przy domu pod numerem 134 będzie II ołtarz. Przy rondzie autobusowym, u początku ulicy Wroniej pod numerem 3 ustawiony zostanie III ołtarz. Naszą procesję zakończymy na końcu ulicy Kormoranów, przy domu numer 24, gdzie będzie IV ołtarz. Bardzo proszę, aby dzieci komunijne przyszły na procesję w swoich strojach komunijnych. Zachęcam i bardzo proszę o udekorowanie domów i posesji, nie tylko na trasie przejścia procesji. Niech w ten sposób wyrazi się nasza cześć i uwielbienie dla obecnego wśród nas Jezusa Eucharystycznego.
 7. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy też Dzień Mamy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 11,00 w intencji wszystkich Matek z okazji ich Święta.
 8. W przyszłą niedzielę o godzinie 8.00 odbędzie się Msza św. sprawowana w intencji budowniczych i ofiarodawców ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała.
 9. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymować będą do Piekar. Chcących się tam wybrać proszę, by zapisywali się w kancelarii parafii św. Marii Magdaleny skąd wyruszą pielgrzymi.
 10. Ruch „Oaza lat 80-tych” zaprasza na spotkanie z ks. Bp Markiem Szkudło w sobotę dn. 04 czerwca 2016 roku we Mszy św. o godz. 10.00 i po niej na wspólną konferencje w kościele w parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.
 11. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Mały Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio”- 7,5 zł oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę. 
 12. Myśl tygodnia: „Co jakiś czas wypróbuj swoje szczęście!”.

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś63
Wczoraj113
Tydzień176
Miesiąc2982
Razem121949

Pielgrzymka do ...

Medjugorie 2016'Zobacz program