Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Ogłoszenia 14-09-2014

Podwyższenie Krzyża Świętego

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. W czasie każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie przyniesionych przez parafian krzyży. O godzinie 15.00 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
 2. Z racji przypadającej dziś II niedzieli miesiąca zbierana jest w naszej wspólnocie miesięczna kolekta specjalna na rzecz naszej budowy. Z serca wszystkim Wam za każde ofiarowane dobro dziękuję.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - wspomnienie NMP Bolesnej,
  • wtorek - wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  • czwartek - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży,
  • sobota - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy,
  • niedziela - 25 Niedziela Zwykła.
 4. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie festynu parafialno-dzielnicowego zapraszam na kolejne spotkanie w poniedziałek o godzinie 18.30 do salki parafialnej.
 5. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej chcącej przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku szkolnym w naszej parafii odbędzie się również w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszam.
 6. W naszej parafii rozpoczyna działalność zastęp z 1 Tyskiej Drużyny Harcerek „Wrzosowisko”. Pierwsza zbiórka odbędzie się w czwartek 18 września 2014’ o godzinie 16.00 w salce. Organizatorzy tych spotkań zapraszają dziewczyny w wieku 11-13 lat.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek o godzinie 19.00 w salce.
 8. W sobotę na godzinę 9.00 zapraszam na zbiórkę ministrantów i tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 9. Zapraszam na spotkanie grupy Dzieci Maryi w sobotę o godzinie 10.00.
 10. Spotkania naszej parafialnej scholi rozpoczną się od października.
 11. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne na rok 2015. Proszę - wspomnijcie na uroczystości, rocznice, jubileusze, urodziny…wspomnijcie na zmarłych, których nosimy w sercu… Może właśnie intencja mszalna jest tym, co możemy ofiarować sobie i innym.
 12. Nasz Festyn Parafialno-Dzielnicowy odbędzie się 21 września w godzinach 15.00-19.30. W programie występ Jorgusiów oraz zespołu Wolna Grupa Bukowina. Przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodzin, a także tradycyjnie pyszności gastronomiczne. Jak co roku odbędzie się wymiana upominków. Prezenty-fanty można przynosić do zakrystii. W tym roku prosimy o przygotowanie jak najciekawszych nakryć głowy, które będą najlepiej wyrażały ich właścicieli. Mamy nadzieję, że wielu, nie tylko parafian mile spędzi ten czas. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowy plan na plakatach. W zakrystii można zabrać plakat do wywieszenia w najbliższej okolicy zamieszkania lub miejscu pracy. Prosimy o pomoc w rozpowszechnieniu naszego święta. Z racji Festynu w przyszła niedzielę nie będzie nabożeństwa o godzinie 15.00.
 13. Odpust Parafialny odbędzie się w niedzielę 28 września. Suma odpustowa o godzinie 11.00. Kazania tego dnia głosił będzie ks. Mirosław Gierga, proboszcz parafii Domaźlice w Czeskiej Republice.
 14. Uroczystość I Komunii św. w tym roku szkolnym odbędzie się w naszej parafii 17 maja. Termin spotkania rodziców w tej sprawie to poniedziałek 22 września o godzinie 18.30 w salce parafialnej.
 15. Uroczystości 75 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę odbędą się w naszym mieście we wtorek i środę. Szczegóły na plakacie.
 16. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 4.50,- , oraz nasze ogłoszenia i intencje z dodatkiem w postaci aktualnego zdjęcia z naszej budowy.
 17. Słowo na ten tydzień: „ W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie. W ciszy i ufności leży wasza siła ”.

Kalendarz liturgiczny

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik Odwiedzin

Dziś10
Wczoraj53
Tydzień257
Miesiąc1144
Razem61089