Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Kolekta na rzecz budowy naszego kościoła odbywają się dziś w parafiach: św. Wojciecha w Mikołowie oraz św. Anny w Lędzinach. Proszę o Waszą modlitwę za tamtejszych naszych dobrodziejów.
 3. Przed kaplicą zbierana jest dziś kolekta na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za wszelkie złożone na ten cel ofiary.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa - Święto św. Kazimierza Królewicza,
  • niedziela - III Niedziela Wielkiego Postu.
 5. Zapraszam dziś o godzinie 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Michał Kowalski z parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach. Nabożeństwa te odbywają się w każdą niedzielę wielkiego Postu o godzinie 15.00. Z serca zapraszam do udziału w tych modlitwach.
 6. Zespół medyczny serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznych metod leczenia schorzeń kręgosłupa i stawów oraz innych zespołów bólowych. Spotkanie odbędzie się 2 marca - poniedziałek - o godzinie 16.00 w salce parafialnej. Każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnej porady oraz zabiegu rehabilitacyjnego.
 7. W poniedziałek zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież gimnazjalną przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Początek spotkania o godz. 18.45.
 8. W środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Z tej racji Msza św. tego dnia odbędzie się o godzinie 18.00.
 9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 10. Zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi na I tydzień miesiąca: w czwartek od godziny 17.00-17.50, a w piątek od 17.00 do rozpoczęcia drogi krzyżowej. Przypominam i proszę dzieci, aby ze względu na Drogę Krzyżową skorzystały ze spowiedzi w czwartek.
 11. W czwartek Msza św. ofiarowana zostanie z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za naszych ministrantów i ich rodziny.
 12. Po Mszy św., tj. o godzinie 18.45 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie.
 13. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w piątek od godziny 8.00. Proszę zgłosić chorych na objazd u pań rejonowych, w zakrystii lub telefonicznie pod numer parafialny.
 14. W piątek o godzinie 17.15 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwa te odbywać się będą w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 17.15. Serdecznie zapraszam do wspólnych rozważań i modlitwy. Zalecki do modlitwy do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii. W naszej parafii nie ma specjalnej drogi krzyżowej dla dzieci i młodzieży. Proszę jednak i z całego serca zapraszam do udziału w piątkowych nabożeństwach wraz z całą parafią.
 15. W sobotę zapraszam o godzinie 7.00 na modlitwę różańcową, o godzinie 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu, a o godzinie 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej w naszej parafii.
 16. Po odbiór zamówionych strojów komunijnych zapraszam rodziców w niedzielę 8 marca o godzinie 17.00 do salki na piętrze.
 17. Szkoła Podstawowa nr 1 we Tychach organizuje 3 marca 2015r. od godziny 17.00 Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich rodziców. Zainteresowanych zapraszamy.
 18. W dniach 2-5 marca w Diecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjnym w Kokoszycach odbędą się rekolekcje dla czcicieli św. ojca Pio. Z całego serca polecam i zapraszam do udziału w tych rekolekcjach.
 19. Przypominam, że Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 22-25.03.2015’. Po drogach modlitwy i refleksji poprowadzi nas ks. Dariusz Mazur, administrator parafii św. Ducha w Tychach. Już dziś zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału.
 20. Bardzo proszę o osobisty kontakt i wyznaczone wpłaty złotówkowe osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Lourdes w lipcu tego roku. Termin wpłat - do przyszłej niedzieli włącznie.
 21. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5.00,- „Mały Gość Niedzielny” oraz, za dowolną ofiarę nasze ogłoszenia i intencje.
 22. Słowa na ten tydzień: „Giną dobre prawdy z braku dobrej obrony!”.

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik Odwiedzin

Dziś15
Wczoraj135
Tydzień15
Miesiąc150
Razem74914

Pielgrzymka do ...

Lourdes 2015'


Czytaj więcej ...