Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Jako wspólnota parafialna włączyliśmy się w program Rodzina Rodzinie. Program ten polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Chcemy pomoc uczynić spersonalizowaną w nawiązaniu do tego, co mówił Papież Franciszek:

„Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”

Komu my, jako parafia Świętego Ojca Pio z Tychów pomagamy? Naszą pełną opieką na 6 miesięcy objęliśmy rodzinę Jamala Naoum Nasri z Aleppo w Syrii. Pomoc będzie polegała na przekazywaniu do tej rodziny za pośrednictwem Caritasu zadeklarowanej co miesiąc kwoty 510 zł.

Kilka informacji o tej rodzinie:

Mąż nazywa się Jamal Naoum Nasri, a jego żona Rajaa Bassil Nasri. Mają dwoje dzieci. Pochodzą z Aleppo. Jamal jest niepełnosprawny. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.

 

 

Na ostatniej Mszy Świętej Roratnej ks. Darek z dziećmi i dorosłymi podsumował wszystkie informacje, które usłyszeliśmy podczas rorat o Matce Bożej Częstochowskiej. Dzieci przekazały księdzu medal za ich prowadzenie i na koniec wszyscy odmówili AKT ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z ostatnich rorat w tym roku. Przypominamy aby do szkatuły stojącej przed ołtarzem składać w formie wotów, listy, podziękowania i prośby do Matki Bożej. Po Okresie Bożego Narodzenia zostaną one zawiezione na Jasną Górę i złożone przed ikoną Czarnej Madonny.

 

Jednym z zadań w czasie adwentu było przygotowanie przez dzieci koron dla Matki Bożej. Takich płynących prosto z serca. Szesnaścioro dzieci podjęło się tego zadania i przyniosło na Mszę Św. Roratną wykonane przez siebie dary. Poniżej obrazy wszystkich koron od dzieci z naszej parafii dla Matki Bożej.

Przypominamy aby do szkatuły stojącej przed ołtarzem składać w formie wotów, listy, podziękowania i prośby do Matki Bożej. Po Okresie Bożego Narodzenia zostaną one zawiezione na Jasną Górę i złożone przed ikoną Czarnej Madonny.

Na roratne konkursy dzieci wykazują się niezwykłą pomysłowością. Poniżej najnowsze dzieło. Czy to Anioł? Czy ktoś, kogo znamy?

 

W dniu 6 grudnia, po porannej Mszy Św., dzieci zgromadzone w naszej kaplicy odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkim bardzo pogodnie przekazał swoje serdeczne pozdrowienia i odpowiedział na pytania dzieci. Rozwiał wątpliwości, które pojawiły się w pytaniu do niego skierowanym: Czy jesteś prawdziwy?

Szczodrobliwą ręką, bez żadnych warunków, rozdał dzieciom prezenty i odjechał do tych, którzy go jeszcze tego poranka oczekiwali.

 

Rozpoczyna się okres Adwentu. Zapraszam więc na Msze Św. Roratne. Odbywać się one będą według porządku Mszy Św. jaki mamy w naszej parafii od poniedziałku do piątku włącznie tj. w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 18.00, a we wtorki i środy o godz. 6.30. Zaproszenie to kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży - niech właśnie przez udział w Mszach Roratnych będzie to dla nas wszystkich szczególny czas.

Ks. proboszcz Dariusz Gadomski.

O roratach czytaj w specjalnym serwisie: http://malygosc.pl

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś91
Wczoraj227
Tydzień1158
Miesiąc4505
Razem164007