Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

22 lipca br. młodzież z diecezji Cuneo we Włoszech, zamieszkująca na czas ŚDM tyskie parafie: Miłosierdzia Bożego, Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Ojca Pio, przybyła na Mszę Świętą sprawowaną w Kaplicy budującego się kościoła p.w. św. Ojca Pio w Tychach.

Zapraszamy do zobaczenia krótkiego filmu z końcówki tego spotkania. Pełna relacji z wizyty włoskiej młodzieży w naszej parafii ukaże się za kilka dni.

 

 


 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PARAFII

W dniach od 20-25 lipca w naszej parafii gościć będziemy grupę 16 młodych ludzi z diecezji Cuneo w północnych Włoszech, którzy przyjadą na ŚDM. Pozostała część tej grupy zamieszkiwać będzie w tym czasie w parafii św. Krzyża na Czułowie. Planowany przyjazd grupy w środę ok. godziny 17.00. Każda grupa na czas pobytu w Tychach ma przygotowany szczegółowy plan pobytu, na który składają się wycieczki, spotkania i inne atrakcje. Równocześnie będzie możliwość korzystania przez wszystkich parafian z atrakcji, spotkań i wydarzeń, które będą miały miejsce w Tychach w tych dniach. Plan tych wydarzeń dla wszystkich mieszkańców został wywieszony przy wejściach do kaplicy.

Szczególnie chciałbym zaprosić parafian na następujące wydarzenia:

  • - 21 lipca /czwartek/, godzina 9.30 - w kościele św. Marii Magdaleny przedstawienie grup goszczących w naszym dekanacie oraz wspólna Eucharystia.
  • - 22 lipca /piątek/, godzina 8.00 - w kaplicy parafii św. Ojca Pio wspólna Msza św. grupy, która zamieszkuje na terenie parafii św. ojca Pio oraz św. Krzyża z Czułowa.
  • - 24 lipca /niedziela/ godzina 8.00 i 11.00 - udział grupy w Mszach św. w parafii św. Ojca Pio.
  • - 24 lipca /niedziela/, godzina 15.00 - spotkanie na stadionie miejskim dla wszystkich grup z Tychów i mieszkańców miasta. Zapisy na bilety na to właśnie wydarzenie w zakrystii.
  • - 25 lipca /poniedziałek/, godzina 9.00 - Msza św. pożegnalna dla całej grupy w kościele św. Krzyża w Czułowie i wyjazd grupy do Krakowa na dalszą część spotkań w ramach Światowych Dni Młodzieży. 
  • - Spotkanie przedstawicieli rodzin, które będą przyjmowały młodzież w swoich domach odbędzie się we wtorek godzinie 19.00 w salce na Pietrze naszego domu parafialnego.
  • - We wtorek o godzinie 10.00 proszę o pomoc przy myciu okien w naszym budynku parafialnym.

Mam nadzieję, że ten czas będzie świętem dla całej naszej wspólnoty parafialnej. A za wszelką życzliwość i pomoc przy organizacji pobytu włoskiej młodzieży w naszej parafii bardzo wszystkim, którzy się w to wydarzenie zaangażowali dziękuję.

Na piątek Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

INFORMACJE DOTYCZĄCE DIECEZJI

W środę rozpoczynają się Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. Centralnym punktem Dni w Diecezji będzie spotkanie na lotnisku Muchowiec w Katowicach, w sobotę 23 lipca od godz. 15:00 do 22:00. Organizatorzy informują, że dojazd samochodami osobowymi na lotnisko będzie niemożliwy ze względu na zmianę organizacji ruchu. Samochody osobowe można będzie parkować w centrum Katowic oraz na parkingach w Strefie Kultury (okolice „Spodka”), a także przy cmentarzu komunalnym (ul. Murckowska). KZK GOP uruchomi dodatkowe autobusy, które darmowo dowiozą uczestników wydarzenia na lotnisko Muchowiec, a po zakończeniu spotkania na parkingi. Będzie również możliwość skorzystania z dodatkowych darmowych pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice – Ruda Śl., Katowice Rybnik, Katowice – Tychy.

Zachęcamy także do udziału w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Częstochowie, 28 lipca. Msza św. jubileuszowa 1050 rocznicy chrztu Polski rozpocznie się o godz. 10:30.

Koleje Śląskie gwarantują darmowe przejazdy z Katowic do Częstochowy i z powrotem. Na tej trasie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi. Więcej informacji na stronie internetowej Kolei Śląskich.

 

Przedstawiamy program obchodów ŚDM w Tychach.

Cały plakat informacyjny do pobrania.

 

Zapraszamy do zobaczenia krótkiego filmu z placu budowy.

 

Wszystkim mieszkańcom naszej dzielnicy a także tym, którzy odwiedzają tę stronę,
dorosłym i dzieciom, w czasie rozpoczynających się letnich wakacji
życzę błogosławionego i radosnego wypoczynku

Proboszcz ks. Dariusz Gadomski


Jest czas

U nas wakacje. Nic się nie dzieje
usiadły liście lnu
siedem tysięcy pszczół bez urlopu
pracuje za darmo
nikt z nas się teraz nie śpieszy
jest czas
Rozmawiamy
--- pani stale co rok młodsza
tylko się kapelusz jak Pałac Kultury starzeje
zresztą wszystko wiadomo, bo nikt nie wie
czytamy o sympatycznej świętej, która poszła z grzechem do nieba
opodal milczący po upadku kamień
jemu wierzę

ksiądz Jan Twardowski
 

 

W zakończonym plebiscycie nasz Kościół na 78 uczestników zajął 21 miejsce. Wszystkie wyniki można zobaczyć pod tym adresem.

Bardzo dziękujemy wszystkim za głosowanie i zapraszamy do dalszego wspólnego budowania tej naszej żywej świątyni w Tychach Mąkołowcu.

"…wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa". 1 List św. Piotra 2,5

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś147
Wczoraj140
Tydzień844
Miesiąc3122
Razem129315