Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Zaproszenie

Pielgrzymka do św. Charbela
Liban 2021 r.Program pielgrzymki ...


Tatry po męsku


Więcej ...
Można również skontaktować się z naszym szafarzem p. Piotrem Rosikowskim i jego synem Tomaszem, którzy są współorganizatorami.


 

Kochani ...

Coś się kończy i mamy powrót, do nie rzadko „twardej rzeczywistości”, któremu - tu cytat z ks. R. Skrzypczaka (Gość Niedz. nr 35 z 30 sierpnia 2020r).:

„towarzyszy często paniczny wręcz lęk przed słowem całkowicie lub na zawsze. Stąd (…) odpływ młodych ludzi od złotej obrączki i białej koloratki. Małżeństwo i kapłaństwo to dwie formy dojrzałego życia chrześcijańskiego, które zakładają bezinteresowny dar z siebie: Bogu lub innym ludziom. Przyczyną udręk i kryzysów dzisiejszych księży czy małżonków jest defekt oddania się. Służyć Panu Bogu „tylko trochę”, związać się z inną osobą „na jakiś czas” ma mniej więcej taki sens (i skutek), jak wsiąść na karuzelę jedną tylko nogą…”

A przecież … Ojciec Pio napisał te proste, piękne i bardzo mocne słowa w Pietrelcinie, 16 listopada 1914 roku.:

 

Jak zachować wierność powołaniu…

 

Chrześcijanin, który zapomniał o swoim powołaniu, chrześcijanin tylko z imienia, krótko mówiąc, chrześcijanin pochłonięty sprawami ziemskimi osądza rzeczy całkiem inaczej, odwrotnie niż czyni to chrześcijanin żyjący duchem Jezusa Chrystusa. Pierwszy ocenia rzeczy według ich przydatności, stosownie do tego, na ile mogą one zaspokoić jego próżne pragnienia , drugi natomiast zawsze bierze pod uwagę ich związek z dobrami niebieskimi.
Tak rodzi się chrześcijanin tylko z imienia, chrześcijanin, który ceni sobie honory, bogactwa, marności, wygody i wszystko, co może mu ofiarować nędzny świat. Głupcze! Zatrzymaj się i przypomnij sobie, że poprzez chrzest nie tylko wyrzekłeś się świata, ale i umarłeś dla niego! Albowiem Duch Święty mówi do Ciebie przez usta św. Pawła: „Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu” (Kol 3,3)
Pamiętaj, (…) że nie zawsze życie człowieka zanurzonego w duchu Chrystusa, pozostaje ukryte i nieznane. Pamiętaj o tym, co zdarzy się w dniu Pańskim: „Gdy się ukaże Chrystus, nasze Życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale” (Kol 3,4). 
Umiłowani – pisze drogi nam Apostoł Jan, ku pocieszeniu wiernych – obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest” 
(…) Czyż nie wystarczy ci pewność bezgranicznej chwały, abyś się opamiętał i odzyskał rozum oraz pozostał wierny swemu powołaniu… aż do końca?

Wg strony Grup modlitwy O. Pio (www.ojciecpio.pl)

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Św. ojca Pio

 

Myśli ojca Pio:

"Starajmy się służyć Panu Bogu z całego serca i z całej woli.
Wówczas On da nam więcej, niż na to zasługujemy."

 

Uroczystość ta zwana również Świętem Matki Boskiej Zielnej, w naszej parafii zgromadzi nas przy ołtarzu o na Mszach świętych, w sobotę o godzinie 8.00, 11.00, 14.00 i 18.00. Zgodnie z tradycją na każdym nabożeństwie odprawionym tego dnia poświęcimy przyniesione przez Was zioła i kwiaty.
Ksiądz Darek

 

 

 

Zobacz więcej … (w komentarzu do wydarzeń)

 

 

 

 

Ze względu na zmieniającą się /pogarszającą/ sytuacje epidemiologiczną COVID-19, zwłaszcza w ostatnich dniach, zmuszony jestem odwołać zaplanowane na wtorek /11 sierpnia/ i środę /12 sierpnia/ wycieczki do Sandomierza.

Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro, ale mam nadzieję, że moja decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem. Gdy tylko powrócą możliwości spokojnego i bezpiecznego wyjazdu to na pewno wrócimy do tematu.


Proboszcz ks. Dariusz Gadomski

 

 

… co miało miejsce, dokładnie 07.08.2010r. Uroczystości przewodniczyli wówczas: ks. dziekan Józef Sołtys, ks. kanonik Teofil Grzesica, ks. proboszcz Janusz Lasok oraz ks. budowniczy Dariusz Gadomski.

Z tej okazji we worek, 4 sierpnia o godzinie 06:30 została odprawiona Msza Święta w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, z prośbą o wstawiennictwo św. ojca Pio.

 

Proboszcz ks. Dariusz Gadomski: 
"Moi drodzy … dnia 7 sierpnia 2010 roku, odbyło się symboliczne wbicie po raz pierwszy łopaty, jako symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych przy naszym kościele. Minęło 10 lat od tego momentu. Dużo to, czy mało? Trudno mi samemu odpowiedzieć na to pytanie. Wiem, że w tym czasie wiele się wydarzyło. Nade wszystko rzeczy dobrych. A i owszem - czasami zdarzały się i trudne. Za tymi wszystkimi sytuacjami i sprawami kryli się ludzie, a tych dobrych, wyrozumiałych, życzliwych, szczerych, pomocnych, ofiarnych było i jest w życiu naszej wspólnoty bardzo, bardzo wielu. Wszystkim, których ślad serca jest w tym miejscu, w tych wmurowanych cegłach, ofiarowanych kolektach, modlitwach w samotności i drugim człowiekiem obok zanoszonych chciałbym dziś z całego swojego serca, najlepiej, jak tylko potrafię powiedzieć to najważniejsze słowo - DZIĘKUJĘ!"

 

Z tej okazji wspomnijmy te chwile…

 

Wszystkim parafianom i mieszkańcom naszej dzielnicy a także tym, którzy odwiedzają naszą stronę, życzę z całego serca błogosławionego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie rozpoczynających się letnich wakacji oraz szczęśliwych powrotów do domu …


Proboszcz ks. Dariusz Gadomski

 

 

 

 


Klasztor św. Benedykta Monte Cassino

11 lipca obchodzikiśmy święto wielkiego świętego naszego kościoła – Benedykta z Nursji

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś47
Wczoraj128
Tydzień698
Miesiąc2755
Razem576482