Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

XXIX Niedziela zwykła

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy dziś Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska.
 2. Kolekta na rzecz naszej budowy odbywa się dziś w parafiach: św. Cyryla i Metodego w Knurowie oraz MB. Szkaplerznej w Imielinie. Proszę o Waszą modlitwę za tamtejszych naszych dobrodziejów.
 3. Tydzień temu odbyła się miesięczna kolekta kopertowa. Dziękuję Wam za wszelkie złożone ofiary. Zebraliśmy kwotę 6580 zł., na którą składało się 69 kopert.
 4.  Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszam dziś o godzinie 15.00.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika,
  • wtorek - Święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • czwartek - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
  • sobota - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,
  • niedziela - 30 Niedziela Zwykła.
 6. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które w naszej parafii odbywają się według następującego porządku: W tygodniu po porannych Mszach św., czyli o godz. 7.00, a jeśli danego dnia Msza św. jest popołudniu wówczas Różaniec jest o godz. 17.30. W czwartki z racji Godzinek o św. Ojcu Pio rozpoczynać będziemy Różaniec o godzinie 17.15. W niedziele zapraszam o godzinie 15.00.
 7. W środę 19 października, o godzinie 19.00 w parafii MB Królowej Aniołów w Wilkowyjach odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników tegorocznej pielgrzymki parafialnej do Medjugorie. Serdecznie wraz z ks. Michałem zapraszamy.
 8. Dnia 23 października, czyli w przyszłą niedzielę naszą parafię nawiedzą przywiezione z Włoch dzięki życzliwości ks. Jarosława Cieleckiego relikwie św. Ojca Pio. Będzie to habit /w którym otrzymał stygmaty/, półrękawica, którą nosił święty na stygmacie dłoni. Uroczyste powitanie relikwii nastąpi na początku Mszy św. o godzinie 8.00. W czasie każdej Mszy św. tego dnia, czyli o godzinie 8.00, 11.00 oraz 14.00 będziemy mogli usłyszeć słowo ks. Jarosława oraz świadectwo pani adwokat Antonelli Dorio. O godzinie 15.00 odbędzie się Uroczyste Nabożeństwo w czasie którego odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz zaśpiewamy Godzinki o św. Ojcu Pio. Po Nabożeństwie nastąpi pożegnanie relikwii, które wyruszą do następnego miejsca swego pielgrzymowania. Z całego serca zapraszam wszystkich Parafian, ale i gości z innych parafii na to niezwykłe spotkanie ze św. Ojcem Pio. Bardzo proszę o przekazanie wiadomości o tym wydarzeniu wszystkim Waszym przyjaciołom i znajomym. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej oraz na www.padrejarek.pl.
 9. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek i ofiarowali kwiaty do wystroju naszej kaplicy.
 10. Przyjmowane są intencje mszalne na nowy, 2017 rok. Zapraszam.
 11. Zapraszamy ponownie na nieodpłatne zajęcia: z matematyki - w poniedziałek o godzinie 16.30 oraz z języka polskiego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum - w czwartek od 16.30.
 12. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, „Mały Gość Niedzielny”, oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 13. Myśl tygodnia: „ Przed modlitwą stale teraz mówiłem modlitwę o dar modlitwy!”

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś150
Wczoraj173
Tydzień791
Miesiąc3821
Razem144344