Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

XXVI Niedziela zwykła

 1. Dziś w naszej wspólnocie dzień wielkiego święta - Odpust ku czci św. Ojca Pio z Pietrelciny. Suma Odpustowa o godzinie 11.00. Kazania głosi ks. dr Jacek Plech, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Podlesiu. Księdzu Jackowi oraz wszystkim nawiedzającym naszą kaplicę życzę wielu łask wymodlonych dla siebie i innych za wstawiennictwem św. Pio.
 2. Zapraszam na Nabożeństwa Odpustowe o godzinie 15.00.
 3. Z całego swego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie tak Festynu, jak i naszego Odpustu Parafialnego. Za Wasz trud, wysiłek, ofiarowany czas i dobro - Bóg zapłać!
 4. Kolekta na rzecz naszej budowy odbywa się dziś w parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach. Proszę o modlitwę w intencji tamtejszych naszych dobrodziejów.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
  • środa - wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  • czwartek - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  • sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
  • niedziela - 27 Niedziela Zwykła.
 6. W poniedziałek zapraszam na Mszę św. o godzinie 18.00 ofiarowaną w intencji członków Grupy Modlitwy św. Ojca Pio i ich rodzin. Po Mszy spotkanie w salce na piętrze.
 7. Od soboty zaczynamy miesiąc październik. Zapraszam na tradycyjne Nabożeństwa Różańcowe, które w naszej parafii odbywać się będą według następującego porządku: W tygodniu po porannych Mszach św., czyli o godz. 7.00, a jeśli danego dnia Msza św. jest popołudniu wówczas Różaniec jest o godz. 17.30. W czwartki z racji Godzinek o św. Ojcu Pio rozpoczynać będziemy Różaniec o godzinie 17.15. W niedziele zapraszam o godzinie 15.00.
 8. Dnia 23 października naszą parafię nawiedzą przywiezione z Włoch relikwie św. Ojca Pio. Będzie to habit / w którym otrzymał stygmaty / oraz półrękawica. Szczegóły tego wydarzenia zostaną podane w późniejszym czasie.
 9. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek i ofiarowali kwiaty do wystroju naszej kaplicy.
 10. Przyjmowane są intencje mszalne na nowy, 2017 rok. Zapraszam.
 11. Ksiądz Łukasz Płaszewski organizuje w dniach18 - 23 marca 2017 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych proszę o kontakt bezpośrednio z księdzem Łukaszem.
 12. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, „Mały Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio” oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 13. Myśl tygodnia: „Kościół to wytrwała gotowość!”

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś39
Wczoraj174
Tydzień568
Miesiąc5124
Razem140244