Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

VIII Niedziela Zwykła

 1. Kolekta na rzecz naszej budowy odbywa się dziś w parafiach: Bożego narodzenia w Halembie, Matki Bożej Fatimskiej w Wesołej oraz Matki Bożej Szkaplerznej w Imielinie. Proszę Was o modlitwę w intencji tamtejszych naszych dobrodziejów.
 2. Przed naszą kaplicą odbywa się dziś druga zbiórka na rzecz rodziny z Aleppo, którą jako Parafia wzięliśmy pod opiekę. Dziękuję za wszelkie złożone przez Was na ten cel ofiary.
 3. O godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa – Środa Popielcowa,
  • sobota – Święto św. Kazimierza,
  • niedziela – I Niedziela Wielkiego Postu.
 5. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.
 6. W poniedziałek Msza św. w intencji członków Grupy Modlitwy św. Ojca Pio i ich rodzin. Przed Mszą św., tj. o 17.30 zapraszam na Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 7. W Środę Popielcową rozpoczynamy wraz z całym Kościołem okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Tego dnia Msze św. w naszej wspólnocie odbędą się o godzinie 8.00 oraz 18.00, w czasie których nastąpi obrzęd posypania głów popiołem. 
 8. Od środy rozpoczniemy czterdziestogodzinną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez cały dzień – środę, czwartek i piątek /od godziny 8.00 do 17.50/ będzie możliwość do osobistego spotkania z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszam.
 9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 10. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od 17.00 do 17.50.
 11. Czwartkowa Msza św. sprawowana będzie o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji naszych ministrantów i ich rodzin.
 12. Objazd chorych z posługą sakramentalną w piątek od godziny 8.00. Osoby chore, osłabione wiekiem proszę zgłaszać u pań rejonowych oraz w zakrystii.
 13. W Piątek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa do NSPJ.
 14. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, o godzinie 17.15.
 15. W czasie Mszy św. piątkowej nastąpi poświęcenie świec dzieci wczesno komunijnych.
 16. Po Mszy św. w piątek zapraszam na spotkanie wszystkich członków Róż Różańcowych, a zwłaszcza Zelatorów oraz wszystkich zainteresowanych Żywym Różańcem.
 17. Również w piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Początek o godzinie 18.45.
 18. W sobotę o godzinie 7.00 modlitwa różańcowa, o godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu, a o godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 19. W sobotę o godzinie 8.30 wyjazd osób, które się zapisały na Dzień Wspólnoty Grup Modlitwy św. Ojca Pio. do Turzy Śląskiej.
 20. Od przyszłej niedzieli, czyli I Niedzieli Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Gorzkich Żali. Kazania głosił będzie wikary parafii św. Jana Chrzciciela ks. Krzysztof Jarczyk.
 21. Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie po raz kolejny organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Sprzęt ten można składać na placu kościelnym, przy kontenerach na śmieci. Zostanie on od nas odebrany w czwartek, 2 marca o godzinie 14.30.
 22. W parafii Krzyża Świętego w Czułowie odbędzie się spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych: „Kiedy małżeństwo jest nieważne”, które poprowadzi ks. dr Adam Pawlaszczyk, Oficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach. Zapraszamy zainteresowanych wiernych z naszego dekanatu (6 marca, poniedziałek, o godz. 19.00, w kościele).
 23. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek, oraz ofiarowali kwiaty do wystroju naszej kaplicy. Bardzo Wam dziękuję!
 24. Wraz z parafią MB Królowej Aniołów w Wilkowyjach również i w tym roku, w okresie wakacyjny chcemy zorganizować wspólny wyjazd. Tym razem do Włoch, a konkretnie do Toskanii. Termin: 14–21 lipca 2017’. Konkretne informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej, a także w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Darka. Zapisy do końca lutego wraz z I wpłatą w wysokości 100 euro. Zwracam uwagę, że wszystkie noclegi mamy w jednym miejscu. Gorąco polecam i zapraszam.
 25. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, „Mały Gość Niedzielny”, oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 26. Myśl tygodnia: „Jeżeli chcesz być kochanym – kochaj!”.

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś162
Wczoraj219
Tydzień381
Miesiąc5894
Razem171401

Pielgrzymka ...

Pod Słońce Toskanii 2017'Zobacz program