Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny.
 2. Dziś II niedziela miesiąca. W naszej wspólnocie to dzień miesięcznej kolekty specjalnej na rzecz naszej budowy. Z całego serca dziękuję wszystkim dobrodziejom za pomoc i wsparcie.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • piątek - Święto św. Macieja, Apostoła,
  • niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. W niedzielę i dni, w których w naszej kaplicy jest niedzielny porządek Mszy świętych, przez pół godziny po każdej Mszy św. przychodząc do kaplicy będzie możliwość przyjęcia Komunii św. /wyjątek: po Mszy o godz. 14.00 do 15.00/.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe: w tygodniu o godzinie 17.30 /we wtorki i środy - po Mszach porannych/, natomiast w niedziele i uroczystości /gdy obowiązuje niedzielny porządek Mszy św./ - o godzinie 15.00.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszących w Polsce nazwę Dni Krzyżowych.
 7. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę tj. 12 maja o godzinie 19.30. Ksiądz biskup Adam Wodarczyk udzieli tego sakramentu w czasie Mszy św., która sprawowana będzie w kościele św. Marii Magdaleny /ze względu na ograniczoną ilość miejsc w naszej kaplicy/. Próba przed bierzmowaniem /bez świadków/ w poniedziałek 10 maja o godzinie 16.45 w kościele Marii Magdaleny.
 8. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. O godzinie 19.00 zapraszam na modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończoną indywidualnym błogosławieństwem. O godzinie 19.45 Eucharystia i na zakończenie Apel Jasnogórski.
 9. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, które przyjmą I Komunię św. 15 i 16 maja będzie w piątek 14 maja o godzinie 18.45.
 10. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 12. Bardzo dziękuję Paniom, które zadbały o czystość i porządek w naszej kaplicy, budynku i przed. Dziękuję również za ofiarowane do wystroju naszej kaplicy kwiaty.
 13. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” - 6zł, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 14. Przypominam i zapraszam do spotkań i wspólnej modlitwy również poprzez łącza internetowe. Można nas znaleźć na naszej stronie parafialnej klikając w połączenie; czy też wejść na YouTube i wpisać: oPio Tychy. Proszę Was, abyście ze zrozumieniem przyjęli i dostosowali się do obowiązujących natenczas regulacji. W naszej kaplicy może przebywać 20 osób. W związku z tym proszę, aby w Mszach Świętych /w środku kaplicy/ uczestniczyły jedynie osoby, które zamówiły intencję i są z tą intencją związane. Na zewnątrz kaplicy są przygotowane miejsca siedzące i nagłośnienie.
 15. Myśl tygodnia: „Kochaj kogoś, kto na to nie zasługuje”.

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

Z miłości do Słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś6
Wczoraj258
Tydzień392
Miesiąc2050
Razem616526