10.05.2026

VI Niedziela Wielkanocna

  1. W naszej wspólnocie parafialnej dziś wielkie święto - w czasie Mszy św. o godzinie 12:30 dzieci przystąpią do I Komunii św. Proszę o modlitwę za nie i ich najbliższych.
  2. Dziś druga niedziela miesiąca. W naszej wspólnocie odbywa się miesięczna kolekta kopertowa na rzecz prowadzonych przy naszym kościele prac. Z serca dziękuję za każdą złożoną ofiarę.
  3. Przed kościołem można dziś złożyć ofiarę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • czwartek - Święto św. Macieja, Apostoła,
    • sobota - Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski,
    • niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe w poniedziałki, czwartki i piątki o godzinie 17:30. W soboty Majowe o 16:30, a w niedziele o godzinie 15:00. Po Mszach porannych odmawiać będziemy Litanię Loretańską.
  6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje - Dni Krzyżowe.
  7. W dniu 12 maja 2026 r. (wtorek) o godzinie 17.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na spotkanie dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa na naszej dzielnicy. Dyskusję prowadzić będą funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Obecny będzie również nasz dzielnicowy - Pan aspirant Mariusz Faruga, a także policjant z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej Komendy. Na spotkanie zostali zaproszeni funkcjonariusze Straży Miejskiej.
  8. Próba przed Bierzmowaniem w środę o godzinie 18:00 /bez świadka/.
  9. W środę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam na Wieczór Maryjny, który rozpocznie się o godzinie 19:00 modlitwą różańcową, którą zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Następnie o godzinie 19:45 Eucharystia i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zapraszam.
  10. W czwartek 14 maja, w czasie Mszy św. o godzinie 16:00 ksiądz Biskup Adam Wodarczyk udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
  11. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
  12. Już za Tydzień, w niedzielę 17 maja odbędzie się nasz Parafialno-Dzielnicowy Festyn. Początek o godzinie 15.00. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa o godzinie 15:00 oraz Mszy św. o godzinie 19:00. W programie Festynu tradycyjnie gry i zabawy dla dzieci, koncert pod namiotem, bogato zaopatrzony bufet oraz wieczorny koncert na zakończenie /tym razem będzie to program pt. „ZAWRACANIE GITARY - muzyka, opowieści i anegdoty ze świata gitary przedstawią Łukasz Gorczyca, Marcin Kusy oraz Grzegorz Kapołka/. Zwracam się również z tradycyjną prośbą do wszystkich ludzi dobrych serc z prośbą o ofiarowanie prezentów, gadżetów, które wezmą później udział w loterii w czasie Festynu. Chciałbym też prosić o upieczenie ciast, które w czasie Festynu będą cegiełkami rozprowadzanymi wśród gości. Proszę, aby chętni do upieczenia ciasta zgłosili to w zakrystii, abyśmy mieli rozeznanie co do ilości.
  13. W zakrystii jest już księga intencji na rok 2027. Intencje można zamawiać w kancelarii parafialnej i zakrystii. Są również jeszcze wolne intencje na ten obecny 2026 rok.
  14. Do nabycia z tyłu naszego kościoła są: „Gość Niedzielny” /20zł/, „Mały Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio” /15zł/. Są i nasze ogłoszenia i intencje w wersji papierowej /1zł/.
  15. Myśl tygodnia: „Pan jest z Tobą, nie trzeba się lękać”.