Ogłoszenia 28.05.2023

Uroczystość Zesłania Ducha św.

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha św. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Dziś odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Niech wzajemna modlitwa za siebie stanie się przyczynkiem łask od Matki Bożej Piekarskiej.
 3. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła,
  • wtorek - wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika,
  • środa - Święto Nawiedzenia NMP,
  • czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • sobota - wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. Kończy się miesiąc maj. Do środy włącznie zapraszam na Nabożeństwa majowe.
 6. Grupa Modlitwy św. ojca Pio zaprasza na Mszę św. w poniedziałek o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 7. W środę Msza św. odprawiona zostanie o godzinie 18.00 i ofiarowana w intencji dzieci zamieszkujących w naszej dzielnicy w przeddzień ich święta. Z całego serca zapraszam dzieci wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek, po Mszy św. zapraszam wszystkich, którzy chcieliby włączyć się i pomóc, na spotkanie w sprawie przygotowań i organizacji procesji Bożego Ciała. Tegoroczna trasa przebiegać będzie następująco: po wyjściu z kaplicy przechodzimy na ulicę Drozdów, gdzie przy numerze 25 będzie I ołtarz. Następnie skręcamy w ulicę Jastrzębią, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Bażancią będzie II ołtarz. Idąc dalej skręcamy w ulicę Mąkołowską , gdzie przy numerze 134 organizujemy III ołtarz. Po kilkunastu metrach skręcamy w prawo i przy numerze 138, gdzie będzie IV ołtarz zakończymy naszą procesję.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 10. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od 17.00 do 17.50.
 11. W czwartek o godzinie 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji naszych ministrantów i ich rodzin.
 12. Objazd z posługą sakramentalną w piątek od godziny 8.00. Chorych i osoby w podeszłym wieku proszę zgłaszać w zakrystii lub u naszych Szafarzy.
 13. W piątek od godziny 8.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 17.30 Nabożeństwo do NSPJ.
 14. W sobotę o godzinie 7.00 modlitwa różańcowa, o godzinie 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie o godzinie 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej oraz wszystkich członków Róż Różańcowych.
 15. W piątek, o godzinie 16.00 wyruszamy wraz z rodzinami naszej Parafii do Zakopanego na Rodzinny Weekend.
 16. Bardzo dziękuję Paniom za posprzątanie kaplicy i całego budynku parafialnego.
 17. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” /10zł/, „Mały Gość Niedzielny” /8zł/, „Głos Ojca Pio” /15zł/ oraz nasze ogłoszenia i intencje /50gr/.
 18. Myśl tygodnia: „Człowiekowi współczesnemu grozi duchowa znieczulica, a nawet śmierć sumienia. Śmierć sumienia jest natomiast czymś gorszym od grzechu.”. /św. Jan Paweł II/.