Ogłoszenia 18.02.2024

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji.
 2. Tydzień temu, w ramach miesięcznej kolekty kopertowej zebraliśmy 42 koperty z kwotą 5020zł. Ponadto od początku miesiąca na konto parafialne dokonano 55 wpłat na rzecz budowy i utrzymania Parafii na kwotę 13136zł. Jestem Wam bardzo wdzięczny za dobroć dzięki której mogliśmy już spłacić część kwoty za kamienną mensę znajdującą się pod płytą ołtarzową na której stoi tabernakulum.
 3. Przed kaplicą dziś zbiórka - jest to Jałmużna Postna. Bóg zapłać za ofiarowane dobro.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • czwartek - Święto Katedry św. Piotra Apostoła,
  • niedziela - II Niedziela Wielkiego Postu.
 5. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godzinie 15.00 na Gorzkie Żale. Kazania Pasyjne głosił dla nas będzie w tym roku wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Mateusz Pietruszka.
 6. W każdy piątek Wielkiego Postu, o godzinie 17.15 zapraszam na wspólne rozważania Drogi Krzyżowej. Zalecki i wypominki do Drogi Krzyżowej przyjmowane są w zakrystii.
 7. W poniedziałek, o godzinie 19.00, w salce na piętrze, odbędzie się spotkanie związane z Budżetem Obywatelskim. Wszystkich, którzy maja pomysły, projekty, którzy chcieliby włączyć się w dyskusję na temat wykorzystania Budżetu dla naszej dzielnicy serdecznie na to spotkanie zapraszamy.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 18.45 w kościele. Osoby, które jeszcze nie dostarczyły odpisu aktu chrztu bardzo proszę, by dostarczyły go ostatecznie na to spotkanie.
 9. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia w tym roku pierwszej Komunii św. w naszej Parafii zapraszam na spotkanie w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 10. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zatroszczyli się o czystość i porządek w kościele oraz naszym budynku parafialnym.
 11. Do nabycia z tyłu naszego kościoła są: „Gość Niedzielny" /10zł/, „Mały Gość Niedzielny" oraz „Głos Ojca Pio" /14zł/. Są także nasze ogłoszenia i intencje /1zł/.
 12. Istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz budowy naszego kościoła. Dokonując wpłaty na rzecz Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty „EMMANUEL", zaznaczając (według podanej poniżej instrukcji), na jaki cel mają być te pieniądze przeznaczone, wspomożesz naszą parafialną wspólnotę i budowę kościoła, za co będziemy ogromnie wdzięczni.
  NR WPISU DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO: KRS 0000003534. W rubryce: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) (w zeznaniu podatkowym: PIT-28 poz. 126, PIT-36 poz. 303, PIT-36L poz. 106, PIT-37 poz. 124, PIT-38 poz. 59, PIT-39 poz. 52) należy wpisać wnioskowaną kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz OPP. W rubryce: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE proszę wpisać KONIECZNIE!: Na cele statutowe: „Ojciec Pio – Tychy". W druku proszę wyrazić zgodę na przekazanie OPP swojego imienia, nazwiska i adresu, wraz z informacją o kwocie.
 13. Myśl tygodnia: „Pewne prawdy jakoś nie mijają, powracają do ludzi wciąż …" Jan Paweł II