07.07.2024

XIV Niedziela Zwykła

 1. Do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie nie będzie niedzielnych Nabożeństw o godzinie 15.00
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,
  • czwartek - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
  • piątek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  • sobota - wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
  • niedziela - 15 Niedziela Zwykła.
 3. W dniach 10 i 11 sierpnia organizujemy parafialny wyjazd do Przemyśla, Jarosławia i Kalwarii Pacławskiej. Koszt - 340zł /w cenie autokar, kolacja, nocleg, śniadanie, przewodnik po Przemyślu/. Zapisy w zakrystii na listę rezerwową.
 4. Warsztaty dla dzieci /w ramach budżetu obywatelskiego/ organizowane wraz MCK odbędą się w następujących terminach: 1. 19-23.08.2024’ 2. 26-30.08.2024’. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9:00 do 14:00. Liczba dzieci ograniczona - 25 osób na zajęciach w danym terminie. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Będą to między innymi zajęcia wokalne, teatralne, plastyczne, taneczne, rękodzielnicze i inne. Są już tylko miejsca na drugi turnus.
 5. Po raz 40 wyruszy w tym roku Tyska Pielgrzymka do Częstochowy. Wyruszy pod hasłem: „W dziękczynieniu za wspólnotę” Odbywać się ona będzie w terminie 24 /środa/ do 28 /niedziela/ lipca. Rozpocznie się Eucharystią sprawowaną w kościele św. Marii Magdaleny o godzinie 8.00. Zapisy w dniu wymarszu od godziny 6.30 przy kościele M.M. Kontakt do organizatora. Inne szczegóły można znaleźć na plakacie w gablotce. Zapraszamy.
 6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zadbali o porządek, czystość i wystrój naszego kościoła.
 7. Do nabycia z tyłu naszego kościoła są: „Gość Niedzielny” /10zł/, „Mały Gość Niedzielny” /8zł/, „Głos Ojca Pio” /15zł/ oraz nasze ogłoszenia i intencje /1zł/.
 8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę wielu pięknych, dobrych chwil. I nade wszystko szczęśliwych powrotów do domu.
 9. Myśl: „Miłość Pana nigdy nie opuści twego serca, jeśli tylko nie zaprzestaniesz się modlić.” /św. Ojciec Pio/